'Заримований настрій': побачила світ поетична збірка журналістки Валентини Мацерук

"Заримований настрій": побачила світ поетична збірка журналістки Валентини Мацерук

11.10.2021, 13:35
Пропонуємо увазі читачів авторську передмову до збірки, яка пояснює, як авторка "дійшла до такого життя" :) ... Книжка побачила світ у видавництві "БукРек", яким керує Дарина Максимець. 
 
«ЗАРИМОВАНИЙ НАСТРІЙ» ЯК ДЕБЮТ, АБО ПРО РИМИ І РИТМИ ЖИТТЯ
 
Від чого залежить настрій? Від того, з якої ноги встав твій ранок? Від сонця, хмари, туману, вітру, дощу за вікном? Від ранкових (або ще вечірніх) телевізійних новин чи повідомлень в інтернеті? Від погоди в домі й «погоди» у твоєму серці, голові, всьому організмі? Від твоїх успіхів чи невдач, тональності стосунків родинних і спілкування з друзями? Чи від того, як раптом на твоїх очах розпускається квітка на підвіконні?..
 
Напевно, усі ці запитання – риторичні. Відповідь очевидна. Якщо ти – людина емоційна, чуттєва й небайдужа і за плечима маєш повний наплічник пережитих емоцій, подій, досвіду, забарвлених цілим спектром кольорових відтінків, то таким розмаїтим є і твій настрій. Та й, звісно, у кожного є час тішитися й літати від щастя, а є час сумувати й журитися, є час для усмішок і сміху й час для «очей на мокрому місці». Втім, у цьому житейському сценарії кожен по-своєму грає роль, вибираючи амплуа песиміста чи оптиміста, не даючи своєму настрою вихлюпувати через край.
 
Можливо, «приборкувати» його, настрій, й допомагають рими, рядки, строфи? Певно, що так. І приходять ці «помічники» до тебе зовсім несподівано. Ось як до мене. Бавилася римуванням майже все своє доросле життя, складаючи нехитрі (але щирі!) привітання друзям, колегам до днів народження, ювілейних дат, весіль їхніх дітей, не сприймаючи всерйоз це своє захоплення. Та раптом – дебют, «Дебют»!.. Несподівано взялася за переклади віршів з російської мови українською. Несподівано стала співавторкою збірки Раїси Рязанової «Отражение/Віддзеркалення». Несподівано долучилася до клубу «Дебют.Читання», що діє в Чернівецькій обласній науковій бібліотеці ім.Михайла Івасюка. Несподівано рими стали проситися на папір. Так і з’явилися мої «заримовані настрої». Несподівано. Хоча хіба цей ланцюжок несподіванок такий уже й несподіваний (перепрошую за тавтологію) ?! Життя саме припідносить нам «хустинку», якою ти обмакнеш росинки поту від праці, витреш сльози радості чи розпачу, яку накладеш пов’язкою на завдану рану…
 
Так чи інакше, тепер знаю достеменно: дебюти можуть траплятися не тільки в юному віці. Просто варто прислухатися до себе, випустити свій настрій на волю й… осідлати свого Пегаса. Не журналістикою ж єдиною… Без претензій на місце під сонцем на теренах літератури, на почесне звання в красному письменстві залюбки ділюся своїм «заримованим настроєм» з друзями в соцмережі і щиро вдячна кожному, хто бере його собі до душі. Власне, зібрати свої поетичні спроби докупи в одній збірці радили й бажали саме ви, мої сердечні друзі. І наші бажання збіглися. Тож із приємністю наважуюся на ще один свій дебют.
 
Валентина МАЦЕРУК
 
P.S.: Дуже хочу окремо сказати про Ту, без якої збірка не була би такою симпатичною. Про Раю Рязанову, завдяки якій побачили світ уже десятки й десятки книг. Моя, наша, без перебільшення, - особлива. Тому що не тільки зверстана її руками й ілюстрована її талановитим пензлем чи то олівцем, а ще й тому, що в книзі вміщений окремий розділ під назвою "Співзвучне", в якому вміщені поезії Раї, перекладені з російської мови. Друзі знають, що наш тандем склався раніше, що у 2019 році побачила світ наша спільна збірка "Отражение/Віддзеркалення" - у ній, крім Раїних віршів, вперше опублікована низка її поезій з моїми перекладами українською. Так несподівано доля звела нас після давнього знайомства під час роботи над книгою Григора Мацерука "По кому росте трава" у ВД "Букрек". Це завдяки їй книга вийшла такою привабливою. Як і зараз. Ми старалися разом, тандемом, у приязні й взаєморозумінні. І навіть не сподівалися, що все вийде так швидко. Для вдячності мені бракує слів. Бо не завжди можеш описати те, що відчуваєш. Ти знаєш, Раю!
 
Немає опису світлини.
 
На зображенні може бути: Валентина Мацерук та книга
 
На зображенні може бути: квітка
1