Закон не забороняє підвезення автобусами людей похилого віку до виборчих дільниць: експерт КВУ про другий тур виборів міського голови

Закон не забороняє підвезення автобусами людей похилого віку до виборчих дільниць: експерт КВУ про другий тур виборів міського голови

25.11.2020, 19:42

Частина чернівчан не підуть на вибори, бо не бачать серед двох кандидатів свого обранця. Думки експертів на актуальні теми щодня від ІА АСС.

Ігор Баб'юк, експерт з виборчого законодавства, заступник голови обласної організації «Комітет виборців»:

«Явка буде нижчою, ніж у першому турі і це абсолютно логічно, тому що частина людей просто не піде на вибори, бо вони не бачать серед двох кандидатів свого обранця.

Друге – це те, що карантинні обмеження тільки посилилися і збільшилася захворюваність та кількість смертей, тому, я думаю, що явка буде невисокою. Я прогнозую, що максимально явка може бути до 25%, а може бути і нижчою.

Я думаю, що кандидати зараз будуть звертати увагу, у першу чергу, на мобілізацію виборців. Я думаю, що буде багато фактів підвезення виборців і це єдине, що вони зараз уже зможуть зробити. Мені здається, що будуть такі методики, як підвезення автобусами до виборчих дільниць людей похилого віку. Це не заборонено законом. Інше питання, наскільки буде вплив. Тут головне, щоб не було підкупу, не було впливу на волевиявлення.

Бо, до прикладу, у 2015 році була поширена практика, коли соціальні працівники з «Турботи», або інших організацій, супроводжували людей і навіть заходили у кабінку для голосування. Це заборонено. Комітет виборців спостерігатиме у день голосування, чи будуть порушення.

Звичайно, що кожен кандидат зараз шукає підтримки з боку політичних партій та інших кандидатів. Ми бачимо, що один із кандидатів навіть бере обраних міських голів з інших областей. Навіть така технологія використовується для того, щоб якимось чином вплинути на виборців.

В ідеалі два бюлетені в 12 годині ночі здати не проблема. Там набагато простіший протокол і два кандидати, по великому рахунку 100% бюлетенів  мали б порахувати до наступного дня і оголосити результат. Чи буде так, важко сказати».

Джерело: https://acc.cv.ua/ 

ДОВІДКОВО:

Попри те, що нещодавно уряд запровадив карантин вихідного дня, на організацію та проведення самих виборів обмеження не поширюються. Як відбуватиметься голосування, читайте у матеріалі.

29-го листопада в Чернівцях відбудеться другий тур виборів міського голови. І попри те, що нещодавно уряд запровадив карантин вихідного дня, на організацію та проведення самих виборів обмеження не поширюються.

Голосування відбуватиметься відповідно до положень Виборчого кодексу, але з певними обмеженнями. Про це повідомляє ІА АСС з посиланням на ЦВК. 

Протиепідемічні заходи безпеки на виборчій дільниці будуть подібні до тих, що були впроваджені під час першого туру 25 жовтня.

А саме:

- при вході на дільницю вимірюватимуть температуру;

- при вході та у самому приміщенні для голосування буде нанесена розмітка, яка вказуватиме на дотримання дистанції;

- усі учасники виборчого процесу мають бути в масках;

- будуть встановлені дезінфікуючі засоби для рук;

- будуть наявні окремі кабіни для голосування для людей, що мають ознаки респіраторних захворювань.

Окрім того, у ЦВК нагадують про основні правила безпеки і закликають виборців їх дотримуватись:

- перед виборчою дільницею одягти маску так, щоб вона прикривала рот та ніс;

- перед входом та після виходу з дільниці продезінфікувати руки;

- дотримуватися безпечної фізичної дистанції;

- взяти свою ручку без логотипів партій чи кандидатів;

- за можливості залишити дітей вдома;

- завчасно ознайомитися з програмами кандидатів, щоб мінімізувати час перебування на виборчій дільниці.

У ЦВК зазначають, що вони опрацювали помилки, врахували усі недоліки та неточності, які виявили у першому турі і провели роз'яснювальну роботу із членами дільничних виборчих комісій.

Та попри копітку підготовку до другого туру місцевих виборів, у ЦВК не виключають те, що явка 29-го листопада може бути нижчою, ніж була 25 жовтня. Зокрема, і через карантин вихідного дня. В окремих громадах вже відбулося повторне голосування і по динаміці помітно, що кількість виборців, які прийшли на виборчі дільниці, зменшується.

Хоча вибори – це унікальна можливість для кожного громадянина прямо впливати на формування органів місцевої влади, голосування  25-го жовтня показало рекордно низьку явку – у Чернівецькій області з більш ніж 680 000 виборців своє право голосу використали лише 35%.

Важливою є участь громадян у всіх виборах, які проводяться на території їх держави і слід довести почату 25 жовтня справу до логічного завершення.

У ЦВК закликають, і їх підтримують громадські організації: потрібно дотримуватися правил безпеки та приходити на другий тур місцевих виборів 29 листопада. Адже саме зараз ті дні, коли від голосу кожного залежить, якими будуть очільники міст, сіл, селищ, а відтак і наше майбутнє на найближчі п’ять років. 

1