За підтримки Клічука чернівчани зможуть безкоштовно відвідати концерт Василя Зінкевича з нагоди ювілею Миколайчука

За підтримки Клічука чернівчани зможуть безкоштовно відвідати концерт Василя Зінкевича з нагоди ювілею Миколайчука

15.06.2021, 09:37

У рамках відзначення 80-ї річниці від дня народження Івана Миколайчука 15 червня у  Чернівецькому академічному обласному українському музично-драматичному театрі ім. Ольги Кобилянської за підтримки Чернівецького міського голови відбудеться концерт Народного артиста України Василя Зінкевича.

Початок о 18.30 . Вхід на концерт вільний.

Джерело: CvNews

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Івану Миколайчуку відмовляються присвоювати звання Героя України, бо він не був громадянином України?

Цього дня новозбудований культурно-мистецький центр імені Івана Миколайчука відчинить свої двері святковим дійством “Миколайчук OPEN”.

Театралізоване дійство розпочнеться 15 червня о 15.00.

Вхід вільний.У програмі:

15:00 – вуличний перформанс на майданчику перед будівлею Центру Миколайчука за участю мім-театру "IF"
15:00 – виставка-інсталяція в музеї творчості Івана Миколайчука в основі якої погруддя Івана Миколайчука авторства скульптора Івана Тимківа
15:30 – публічна дискусія "Вавилон XXI" в арт-просторі "Іван Хаб".

Гості дискусії:

Володимир Войтенко - кінознавець, Голова спілки кінокритиків України
Лариса Брюховецька (онлайн) - кінознавець, керівник Центру кінематографічних студій НаУКМА, головний редактор журналу "Кіно-Театр", секретар Національної спілки кінематографістів України, лауреат премії ім. Івана Миколайчука
Василь Ілащук – продюсер, ведучий, народний артист України
Роман Балаян (онлайн) – кінорежисер, народний артист України
В рамках дискусії відбудеться презентація книги Мирослава Лазарука "Чорторийські марева-видіння". Модератор диcкусії – Олександр Докієн

18:00 – святковий концерт в кіно-концертній залі Центру Миколайчука за участю етно-гурту "Курбаси", Центру анімаційних мистецтв Оксани Мергут, академічного симфонічного оркестру Чернівецької обласної філармонії ім. Д. Гнатюка під керівництвом Йосипа Созанського.

19:30 – фільм Івана Миколайчука "Вавилон XX" за сприяння Національної кіностудії художніх фільмів ім.О.Довженка та Національного центру О. Довженка.

Захід відбудеться за підтримки Буковинського Культурного Фонду.

Як у Чернівцях відзначать 80-річчя з дня народження Івана Миколайчука: програма заходів

15 червня до 80-річчя з Дня народження кінорежисера, сценариста та актора Івана Миколайчука Суспільний мовник Буковини підготував міжпрограмні ролики та спецпрограми у теле- та радіоефірах. 

Зокрема, 15 червня глядачі UA: БУКОВИНА  зможуть переглянути міжпрограмні відеоролики про Івана Миколайчука. «Що ти знаєш про Миколайчука?»  це розважальні експлейнери про відомого буковинця, де у простому і цікавому форматі глядач дізнається маловідомі факти із життя Миколайчука.  Експлейнери уже доступні на сайті Суспільного мовника Буковини.

 

Також 15 червня офіційно відкриють культурно-мистецький центр імені Івана Миколайчука. Тож у переддень відкриття радіожурналістка Аліна Хрищук запросила до розмови директора центру Івана Бутняка, аби дізнатися не лише про захід, але й почути, якими він бачить перспективи розвитку центру.

«У відеоанонсі мене зацікавила його фраза, що це буде старт нового формату культурно-мистецького руху в Чернівцях. Про його режисерський та акторський досвід чернівчани знають, а ось, який у нього підхід, як керівника  розпитаю в етері», — розповідає Аліна Хрищук.

Отож про те, чи цікавиться думкою містян щодо напрямків роботи центру, чи планує, аби заклад заробляв самостійно та з ким налагоджує співпрацю,  слухайте у понеділок, 15 червня, о 17:20 у передачі «Прайм-тайм» на «Українському радіо Буковина».

Окрім того,  15 червня о 10:25  в ефірі UA: БУКОВИНА покажуть художній фільм «Вавилон ХХ» (режисером, сценаристом та виконавцем головної ролі був Іван Миколайчук) а 16 червня о 00:00  — фільм «Іван Миколайчук. Посвята». Також команда «Сьогодні. Головне» готує спецпрограму до 80-річчя з Дня народження режисера, яка вийде в ефір 16 червня о 19:00.

1