Відомий журналіст Данило Яневський написав до Нацполіції заяву про вчинення злочину прессекретаркою Зеленського

Відомий журналіст Данило Яневський написав до Нацполіції заяву про вчинення злочину прессекретаркою Зеленського

07.10.2019, 17:32

Відомий журналіст, теле- та радіоведучий Данило Яневський написав до Нацполіції заяву про вчинення злочину прессекретарем президента Володимира Зеленського Юлією Мендель.

Текст заяви він оприлюднив у Facebook.

Зокрема в заяві йдеться про інцидент, який стався 5 вересня біля будівлі Вищого антикорупційного суду в Києві, коли Юлія Мендель відштовхнула журналіста програми “Схеми” “Радіо “Свобода” та Першого Суспільного телеканалу Сергія Андрушка.

“Дії прессекретаря президента є протиправними з точки зору кримінального законодавства, оскільки, застосувавши фізичний вплив на журналіста прессекретарем, допущено умисне перешкоджання здійсненню журналістом законної професійної діяльності, відповідальність за які передбачено ст. 171 КК України. Здійснивши напад на журналіста, службова особа Мендель Ю.В. з перевищенням повноважень, умисно порушила право журналіста на вільне збирання інформації, унеможливила його доступ до інформації, здійснила вплив у фізичній формі на журналіста з метою перешкоджання виконанню ним професійних обов’язків”, – йдеться у заяві.

Журналіст також зазначає, що це не поодинокий випадок перешкоджання діяльності журналістів з боку прессекретарки президента, та наводить приклад, коли Юлія Мендель відштовхнула журналіста “Радіо “Свобода” Крістофера Міллера 15 вересня.

“Вищевказане свідчить про систематичний характер протиправної діяльності службової особи, що загрожує інтересам держави, суспільства, основам та принципам громадянського суспільства, створює негативний образ держави Україна за кордоном”, – резюмував Яневський.

ДОВІДКОВО:

Прессекретарка президента України Юлія Мендель планує взяти участь у засіданні Комітету Верховної Ради з питань свободи слова, щоб зустрітися, зокрема, із журналістом програми “Схеми” Сергієм Андрушком.

Про це вона заявила BIHUS.info.

“Зі мною зв’язалися з Комітету з питань свободи слова, і, наскільки я зрозуміла, ми маємо зустрітися з паном Андрушком, який зі мною зв’язувався, але жодного разу не говорив про якісь питання щодо вибачення, не натякав на якісь образи, а також із іншими журналістами. Потрібно налагоджувати дорослий діалог між людьми. Будемо визначатися на Комітеті з питань свободи слова. Я прийду”, – зазначила Мендель.

Її коментар з даного приводу журналісти змогли отримати під час зустрічі Зеленського з Лукашенком у Житомирі.


1