В Україні стартував Європейський тиждень тестування: де у Чернівецькій області можна здати тест?

В Україні стартував Європейський тиждень тестування: де у Чернівецькій області можна здати тест?

24.11.2020, 17:22

З 20 по 27 листопада Чернівецький обласний центр громадського здоров’я закликає українців протестуватися на ВІЛ та гепатит С.

Близько 1 мільйона українців не знають, що мають у своєму організмі вірус гепатиту С. Ще 60 тисяч — не знають про свій ВІЛ-позитивний статус. 

За 2019 р. В Чернівецькій області було зафіксовано 212 випадків гепатиту В, а за 9 місяців 2020 р. – 224. Відповідно, кількість зафіксованих випадків гепатиту С серед населення області у 2019 році склала 703, а за 9 місяців 2020 року - 734 випадки.

Зважаючи на те, що вірусні гепатити В і С надзвичайно небезпечні (майже 80% випадків цирозу та гепатоцелюлярної карциноми зумовлено саме ними), вчасне діагностування і розпочате лікування може попередити як розвиток захворювань, так і запобігти серйозним ураженням печінки.

Оскілки ризиків інфікуватися доволі багато, варто тестуватися після ситуацій, під час яких міг відбутися контакт із інфікованою кров’ю.

У разі позитивного результату необхідно звернутися до лікаря-інфекціоніста або гастроентеролога, який спрямує на додаткове обстеження для підтвердження діагнозу.

Якщо результат підтверджувальної діагностики — позитивний, слід пройти додаткові обстеження, щоб з’ясувати стан печінки. Також лікар скерує для подальшого лікування.

Пам’ятейте, що вірусний гепатит С виліковний, а вірусний гепатит В потребує довічного лікування, зате проти нього існує вакцина.

Як зазначає Юрій Падурару,завідувач відділу відділу епідеміологічного нагляду (спостереження) та профілактики інфекційних захворювань ДУ «Чернівецький обласний лабораторний центр МОЗ України»

Не менш важливою є вчасна діагностика ВІЛ-статусу. Разом із своєчасно розпочатим лікуванням це гарантує тривале повноцінне життя. «Попри те, що, ВІЛ-інфекцію не можна вилікувати, за раннього виявлення, вчасно та правильно призначеного лікування людина з ВІЛ-інфекцією може прожити повноцінне і тривале життя, так само як здорова, неінфікована людина», - каже Ю. Падурару. 

Вчасне виявлення вірусів в організмі гарантує найменшу шкоду вашому здоров’ю. Адже чим раніше вірус знайдено, тим раніше людина стає під медичний нагляд і розпочинає лікування. 

Наразі ВІЛ вилікувати повністю неможливо. Натомість сучасна АРВ-терапія гарантує повноцінне та здорове життя усім людям, що мають ВІЛ. 

Гепатиту С можна позбутися повністю за 3 або 6 місяців. Держава закуповує якісні та безпечні ліки, які може отримати кожен хворий на гепатит С. Цього року в Україні є 29 815 курсів для лікування вірусного гепатиту С. У Чернівецькій області ліки від гепатиту С можна отримати у Чернівецькій обласній клінічній лікарні за адресою: 

м. Чернівці, Головна вулиця, 137.

В рамках Європейського тижня тестування у Чернівецькій області здати тест на ВІЛ та гепатит С можна за адресами:

Чернівецький обласний центр служби крові м. Чернівці. вул. Українська 36 тел. для довідок (0372) 52-34-43

Чернівецький обласний центр профілактики та боротьби зі СНІДом м. Чернівці, вул. Мусоргського 2, тел. для довідок (0372) 54- 18-96

Окрім того, швидкий тест на ВІЛ можна зробити у свого сімейного лікаря не тільки під час старту Європейського тижня тестування.

Довідково

Європейський тиждень тестування було запроваджено у 2013 році. Мета ініціативи – збільшити кількість тестування на ВІЛ і вірусні гепатити та підвищити обізнаність людей про переваги раннього тестування на ці захворювання.

Вже 8 рік поспіль тиждень тестування проходить у країнах Європи. 6 рік — до ініціативи крім тестування на ВІЛ включено тестування на вірусні гепатити В та С. 

Другий рік поспіль Європейський тиждень тестування проходить двічі на рік – у травні та у листопаді.

Більше про ВІЛ та вірусні гепатити можна дізнатися тут

Карта лабораторій, які тестують на вірусні гепатити. 

Як перевіритися на гепатит С і що робити далі. 

1