У відділі освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА виявили фінансових порушень на 2,6 млн грн

У відділі освіти, молоді та спорту Сокирянської РДА виявили фінансових порушень на 2,6 млн грн

13.02.2020, 09:47

Буковинські аудитори виявили порушень на суму понад 2,6 млн грн у Відділі освіти, молоді та спорту Сокирянської райдержадміністрації

Фахівці Управління Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області провели ревізію фінансово-господарської діяльності Відділу освіти, молоді та спорту Сокирянської райдержадміністрації за період з 01.01.2016 по 31.08.2019.

За результатами контрольного заходу встановлено порушень на загальну суму 2623,5 тис грн., з яких на даний час відшкодовано 840,5 тис гривень. 

Аудитори виявили нецільове використання коштів субвенцій на підтримку осіб з особливими освітніми потребами та на забезпечення якісної, сучасної освіти «Нова українська школа», а також коштів, виділених на фінансування районної програми «Вчитель», на загальну суму 666,4 тис. грн, які Відділ освіти витратив на виплату заробітної плати педагогічним працівникам, оплата праці яких має здійснюватися за рахунок коштів освітньої субвенції, та придбання обладнання, що не передбачено типовими переліками, затвердженими наказами Міносвіти.

Окрім того, Відділом освіти проведено видатки на утримання за 0,5 штатної одиниці понаднормативних посад заступників директорів у 3 НВК на 469,1 тис. грн, з яких 323,7 тис. грн кошти освітньої субвенції, та на оплату за рахунок коштів районного бюджету заробітної плати за сумісництвом працівникам, посади яких віднесено до керівних, у зв’язку з чим вони не мають права працювати за сумісництвом, на 149,9 тис. грн.

Без відповідного розпорядження голови районної ради Відділом освіти безоплатно передано на баланс Сокирянської міської ОТГ основних засобів (рухомого майна), малоцінного інвентарю та інших швидко ліквідних матеріальних цінностей залишковою вартістю 516,6 тис. грн.

Через поділ предмета закупівлі на частини Відділом освіти без проведення процедур закупівлі укладено три договори та придбано послуги спеціалізованих автомобільних перевезень пасажирів (підвіз дітей) на загальну суму 598,8 тис. грн.

З метою усунення виявлених порушень начальнику Відділу освіти надіслано обов’язкові вимоги. До об’єкта контролю застосовано заходи впливу за порушення бюджетного законодавства. За порушення законодавства з фінансових питань до адміністративної відповідальності 15 осіб, на начальника Відділу освіти складено протокол про адміністративне правопорушення за порушення законодавства про закупівлі. Матеріали ревізії передано до правоохоронних органів.

 Управління  Західного офісу Держаудитслужби в Чернівецькій області

 

1