Розбрат у стані буковинських старообрядців розглядає апеляційний суд

Розбрат у стані буковинських старообрядців розглядає апеляційний суд

24.11.2020, 08:46

як кораблик у розбурханому океані день від дня розхитує канони найдревнішого у світі православ’я.

Досі вже відбулося кільканадцять засідань та ухвал суду першої інстанції, а щойно справу громади церкви Різдва Христового у Чернівцях розглядає апеляційний суд. На вимогу аж двох позивачів.

Чого ж домагаються і в ім’я чого? Небагато-немало, вже сьогодні, бігом-бігом переглянути ухвалений і прийнятий зборами громади у вересні 2018 року Статут, із дотриманням усіх процесуальних вимог вилучити приміщення церкви на вул. О. Кошового і, звісно, в угоду новоявленого предстоятеля Української православної старообрядницької церкви Никодима поставити на престол когось із своїх. Тобто замість вкрай неугодного цьому Никодиму священоієрея Леонтія, котрого московська митрополія позбавила стану священика. Причому з порушенням канонів – на раді Митрополії, а не на Священному Соборі після Покрови. Як то, власне, велося з незапам’ятних часів.

Тим часом відбулося те, що затіяв Никодим, з волі якого Митрополія, по суті, на глум сама ж собі злукавила гріховно.

Та як не стараються розкольники, а розколоти чернівецьку громаду, в рядах якої більше 500 вірян, навряд чи вдасться здійснити. Бо чітко діє в молитвах до Творця з дотриманням вимог свого нового автономного Статуту, затвердженого згідно з чинним законодавством. Нікому не дано права його порушувати, тим паче, що цей Статут захищає права і волю поважної громади чернівецьких вірян.

І тим не менш, «виписаний» з Одеси адвокат позивачів, відробляючи гроші і, очевидно, хороші, безпідставно напосідав на відповідачів в особі представників Чернівецької ОДА та їх адвоката, через речення використовував, далебі, нецензурну лексику, тому його змушений був гамувати головуючий суду.

Хтозна чим закінчаться наступні засідання апеляційного суду. Ясно тільки одне: розбрат у стані найдавнішого старообрядницького православ’я на корені губить його честь і славу. Що, власне, і засвідчили суди, які, повторюю, вже стомилися розглядати подібні справи.

 Іван АГАТІЙ 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Од свар буковинських старообрядців втомилися... суди

 Чернівецька старообрядницька громада прагне бути максимально незалежною від московської митрополії

 Боже, умиротвори буковинських старообрядців

“Гнида бандерівська”: чернівецького священика-патріота звільнили з Російської Православної Старообрядницької Церкви

Рада церков підтримала буковинського священика, відстороненого у Росії за проукраїнську позицію, а Павлюк заслухає звіт правоохоронців щодо нестачі 77 найменувань у храмах с. Біла Криниця

Вогонь розбрату у Білій Криниці роздмухує Владика Никодим

1