НАЗК позбавило партію «Батьківщина» державного фінансування через порушення у фінансовому звіті (оновлено)

НАЗК позбавило партію «Батьківщина» державного фінансування через порушення у фінансовому звіті (оновлено)

26.11.2020, 09:54
Нацагентство із питань запобігання корупції у четвертому кварталі 2020 року зупинило державне фінансування «Батьківщини» Юлії Тимошенко через порушення у фінансовому звіті партії.

 Це рішення НАЗК партія вирішила оскаржити в Окружному адмінсуді Києва, повідомляє Укрінформ із посиланням на пресслужбу ОАСК.

Політсила просить суд визнати протиправними дії працівників НАЗК при складенні висновку про фінансовий звіт і скасувати наказ про припинення держфінансування.

Також у «Батьківщині» просять на час розгляду справи і до вироку суду повернути їм фінансування.

Наразі ОАСК вирішує, чи є правові підстави відкривати адміністративне провадження.

Як повідомляє рух «Чесно» з посиланням на висновок НАЗК, у звіті партії за перший квартал 2020 року виявили одразу кілька порушень. Вони стосуються аналізу звітності регіональних організацій партії та її центрального офісу, а саме:

  • відсутність звіту міської організації партії міста Українка;
  • відсутність відомостей про наявність фінансових зобов’язань перед ТОВ “Фінейт” на 45 тис. гривень;
  • підписання видаткових накладних про прийом спонсорських внесків у вигляді листівок, брошур та плакатів особами, які на момент підписання цих документів перебували за кордоном і не могли вчиняти юридичні дії з прийому спонсорських внесків (стосується сумської та київської обласних організацій);
  • щодо донорів київської міської організації та кіровоградської обласної організації виявлено невідповідність доходу донорів та розміру їхніх внесків на користь цих осередків у 2017–2020 роках;
  • договори з низкою компаній на загальну суму понад 14 млн гривень були датовані раніше, ніж були відкриті вказані у них банківські рахунки, у чому НАЗК вбачає ознаки порушення статті 203 Цивільного кодексу України (йдеться про витрати коштів, які партія отримала з держбюджету в якості компенсації витрат на парламентську виборчу кампанію).

«Чесно» зазначає, що загалом це вже третій випадок, коли НАЗК зупиняє виплату державних грошей парламентським партіям, але у перших двох випадках «Опозиційний блок» та «Слуга Народу» відмовлялися від фінансування самі.

До слова, рішення щодо «Батьківщини» — перше, яке обґрунтоване не відмовою самої партії, а рішенням НАЗК після перевірки фінансової звітності. Це перший випадок застосування такої санкції з моменту запуску НАЗК та запровадження квартального звітування для партій у 2016 році.

Партійні гроші: Окружний адмінсуд взявся за позов «Батьківщини» до НАЗК

Тим часом, Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом політичної партії “Батьківщина” до Національного агентства з питань запобігання корупції через зупинення державного фінансування за порушення у звіті. 

 Як передає Укрінформ, про це повідомляє пресслужба суду.

“Окружний адміністративний суд міста Києва відкрив провадження у справі за позовом Політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” до Національного агентства з питань запобігання корупції”, - ідеться в повідомленні.

Зазначається, що суд ухвалив розглядати справу за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи. Розглянувши заяву про забезпечення позову, яка надійшла одночасно із позовом, суд відмовив позивачу у вжитті заходів його забезпечення.

Зокрема, суд мотивував своє рішення тим, що Політичною партією «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» не надано належних доказів, які б свідчили про те, невжиття заходів забезпечення позову може істотно ускладнити чи унеможливити подальше виконання рішення суду або ефективний захист інтересів позивача.

У суді нагадують, що позивач просить суд визнати протиправними дії працівників НАЗК при складенні Висновку про результати аналізу звіту політичної партії про майно, доходи, витрати і зобов’язання фінансового характеру та визнати неправомірними окремі його пункти.

Серед інших вимог позову – скасувати наказ НАЗК про зупинення державного фінансування статутної діяльності Партії за четвертий квартал 2020 року.

Як повідомлялося, Нацагентство з питань запобігання корупції у четвертому кварталі 2020 року зупинило державне фінансування «Батьківщини» Юлії Тимошенко через порушення у фінансовому звіті партії.

1