'Неформально домовляються' з лікарями про госпіталізацію: на Буковині легкі хворі на COVID-19 позбавляють місця тих, кому в першу чергу потрібна допомога

"Неформально домовляються" з лікарями про госпіталізацію: на Буковині легкі хворі на COVID-19 позбавляють місця тих, кому в першу чергу потрібна допомога

25.11.2020, 19:51

У лікарнях Чернівецької області виявили випадки, коли хворі коронавірусом без серйозних симптомів самостійно звертаються до лікарні з приводу госпіталізації і "неформально домовляються" з лікарями.

Про це повідомила заступниця голови ОДА Наталія Гусак у своєму фейсбуці і додала, що через такі дії "ми ризикуємо втратити тих, кому в першу чергу потрібна допомога".

Чиновниця розповіла, що особисто стала свідком такої ситуації під час нічної перевірки однієї з лікарень.

"Останнім часом, через гарячу лінію та особисті звернення, я і мої колеги почали отримувати негативну інформацію про госпіталізацію з Ковід-19 через самозвернення пацієнтів в тому числі "за допомогою неформальних домовленостей з лікарями". Нагадаю всім відповідальним особам, що це неприпустимо.

Нещодавно, при особистому відвідуванні лікарів на нічному чергуванні у реанімаційному відділенні, я також спостерігала ситуацію, коли в палаті з трьома важкохворими пацієнтами, які потребували кисневої підтримки, лежала панянка з книжкою і весело спілкувалась по телефону.

Ми, наразі, маємо можливість надавати госпітальну допомогу всім потребуючим, але ризикуємо втратити тих, кому в першу чергу ця допомога потрібна.

Я розумію людей, які приходять в істериці і з сльозами в приймальне відділення і вимагають, щоб їх госпіталізували, хоча не навіть не мають підтверджених симптомів на Ковід-19. У всіх нас підвищена емоційність і відчуття тривоги", - написала вона.Наталія Гусак нагадала алгоритм дій для госпіталізації:

• якщо ви відчуваєте легкі симтоми, чи контактували з хворими на Ковід-19, в першу чергу зверніться до свого сімейного лікаря. Він самостійно вирішить чи потрібно вам направлення на госпіталізацію чи лікування вдома;

• якщо у вас важкі симптоми - викликайте швидку допомогу. Центр екстренної медицини має всі засоби захисту і матеріально-технічну базу для допомоги. Вони готові виїзжати на виклики і доставити вас для госпіталізації;

• ви не повинні напряму звертатись в госпітальні бази і в жодному разі не займатись самолікуванням.

"Модель госпіталізації зараз передбачає три рівні сортування хворих:

Перший: на первинному рівні - це сімейні лікарі, які визначають ваш стан і рекомендують подальші дії.

Другий: на рівні Центру екстренної медицини - лікарі швидкої допомоги знають куди доставити на госпіталізацію, адже в кожній лікарні закріплений відповідальний, який постійно на зв’язку і дає дані, щодо вільних ліжок диспетчеру центру екстренної медицини.

Третій: на рівні приймальних відділень - працівники лікарні проводять госпіталізацію в залежності від складності стану хворого.

Маршрут госпіталізації також залежить від стану хворого:

- легкий перебіг хвороби - хворого доставляють в центральні районні лікарні чи міську клінічну лікарню №4;
- важкий стан хворого - в реанімаційні відділення центральних районних лікарень, обласну клінічну лікарню чи міську клінічну лікарню №1;
- критичний стан хворого - в обласну клінічну лікарню", - додала заступниця голови ОДА.

ДОВІДКОВО:

Станом на 23 листопада госпітальні бази Чернівецької області заповнені майже на 61%, реанімації – на 59,8%.

Найбільше завантажені обласна клінічна лікарня, три міських медичних заклади, Сторожинецька ЦРЛ. Тут зайняті від 75% до 85% відведених для недужих на коронавірус ліжок.

Про це розповіла заступниця директора Департаменту охорони здоров'я Чернівецької ОДА Марія Поліщук.

Наразі для потреб хворих із COVID-19 на Буковині розгорнуто 1498 ліжок. Триває робота із забезпечення лікувальних закладів киснем. Так, якщо 9 листопада в області було 635 точок доступу до кисню, то нині їх уже 841. Наразі зайняті 366 точок, що складає 43,5%.

Як відомо, Департамент Охорони здоров'я Чернівецької ОДА закупив 200 кисневих концентраторів, 95 із яких уже доправили в область. Також у кількох районних лікарнях триває монтаж стаціонарних систем киснезабезпечення.

 Фото ілюстративне 

1