«Не машина, а казка»: медики з Чернівців отримали від Ріната Ахметова машину швидкої допомоги для порятунку новонароджених

«Не машина, а казка»: медики з Чернівців отримали від Ріната Ахметова машину швидкої допомоги для порятунку новонароджених

07.10.2019, 17:16

- Ця машина від Ріната Ахметова - радість для всього персоналу. Такого автомобіля дуже не вистачало нашим лікарям. У ній є все. Це казка, а не машина. Не повірив своїм очам, коли приїхав на приймання та почав дивитися обладнання. Все, що тільки можна побажати, тут є. Найголовніше - це кювез, інкубатор для порятунку недоношених дітей. Він і потрібну температуру підтримує, і вологість. І на особливій підвісці, яка згладжує всі нерівності дороги.

Так прокоментував отримання нового неонатального спецавтомобіля головний лікар Обласної дитячої клінічної лікарні № 1 в Чернівцях Микола Чепель. Ключі від машини типу С, яка призначена для транспортування недоношених і новонароджених дітей, були вручені в рамках четвертого етапу проекту «200 швидких для України», який реалізується за ініціативи Президента України та за особистим рішенням Ріната Ахметова, причому повністю фінансується з його коштів.

За словами Миколи Чепеля, нова машина буде обслуговувати всю Чернівецьку область.

- У нашій лікарні три неонатальних відділення: неонатальна реанімація, куди збираємо найважчих дітей з усіх пологових будинків області, відділення недоношених та відділення патології новонароджених. Ще працює виїзна неонатальна бригада, яка цілодобово виїжджає в райони області і по Чернівцям. Часто ми транспортуємо діточок до Києва. Наприклад, при вадах серця їх потрібно вести в столицю на операцію. У нашій клініці 385 ліжок - це одна з найбільших дитячих лікарень в Україні. Роботи багато. В добу робимо 6, 10, 12 виїздів. У нас дві неонатальних машини було до сьогоднішнього дня, обидві старого типу. Там немає інкубатора. Там тільки балон з киснем, носилочках, обладнання для крапельниць. По суті, дітей на руках перевозили їх мами. Тепер будемо робити це на новій машині. Діти будуть в безпеці доставлені в лікарню, отримають в дорозі всю необхідну допомогу. Спасибі Рінату Ахметову за такий приголомшливий подарунок для нашого колективу і для всіх пацієнтів, - сказав головлікар.

Член Наглядової ради Фонду Ріната Ахметова Наталя Ємченко в свою чергу зазначила, що проект «200 швидких для України» - найбільша приватна благодійна ініціатива в нашій країні в сфері екстреної медицини.

«Вперше за весь час незалежності України Ринат Ахметов - єдиний благодійник, який передав медикам таку кількість суперсучасних машин швидкої допомоги. Сьогодні екватор проекту, 100 суперсучасних карет швидкої допомоги вже передані медичним закладам у всіх областях України. Серед них - машини трьох типів: автомобілі для екстреної допомоги дорослим пацієнтам, машини реанімації новонароджених і швидкі-позашляховики, які призначені для роботи в гірській місцевості і важкодоступних населених пунктах. До кінця року ще 100 нових, обладнаних за останнім стандартам, автомобілів швидкої медичної допомоги будуть передані лікарням країни, що дозволить лікарям за рік здійснити понад мільйон виїздів до пацієнтів і врятувати понад мільйон життів », - сказала Наталія Ємченко.

1