Китай відправив на Місяць ракету за ґрунтом. У NASA вже хочуть і собі грудку

Китай відправив на Місяць ракету за ґрунтом. У NASA вже хочуть і собі грудку

24.11.2020, 20:07
Китайська ракета-носій "Long March 5" вивела на орбіту зонд, який, вперше за 44 роки, має доправити місячний ґрунт на Землю.    

Як передає Укрінформ, про це повідомляє Українська правда.

Запуск зонду "Чанчжен-5" відбувся із космодрому Веньчан. 

Планується, що спочатку ракета-носій досягне орбіти Місяця, після приземлиться на поверхню та збере зразки, щоб повернути на їх Землю у грудні цього року. 

Очікується, що до Землі ракета доставить близько 2 кілограмів породи.

Востаннє відповідні спроби були у 1970-их роках минулого століття.

Національне управління США з аеронавтики та дослідження космосу (NASA) висловило сподівання, що програма КНР з транспортування зразків породи з Місяця стане корисною для всього міжнародного співтовариства, а не лише для Китаю.  

 Про це йдеться в повідомленні на офіційній твітер-сторінці NASA, оприлюдненому в ніч проти вівторка, після запуску китайського космічного корабля, передає Укрінформ.

«Із запуском Chang’e 5 Китай розпочав зусилля, щоби приєднання до США та колишнього Радянського Союзу для отримання зразків з Місяця. Сподіваємося, Китай поділиться своїми даними зі світовим науковим співтовариством, щоби покращити наше розуміння Місяця, як це робили наші місії «Аполлона» та програма «Артеміда», - зауважили в американському космічному агентстві.

Таким чином, у NASA відреагували на повідомлення про запуск китайською стороною амбіційної космічної програми щодо доставки гірських порід та уламків з поверхні Місяця. Програма отримала назву Chang’e 5 – на честь китайської богині Місяця.

Читайте також: Китай відправив на Місяць ракету по зразки ґрунту

Ключове завдання китайської місії полягає в тому, щоби пробурити два метри поверхневого шару супутника Землі та дістати звіди близько 2 кг породи. Це відкрило би для вчених можливість вивчати отриманий матеріал – вперше за останні пів століття з часів реалізації американських та російських космічних програм.

1