Депутатську більшість Чернівецької облради переформатують на базі фракцій «Слуга народу», «Батьківщина», «За майбутнє» і «Народний контроль»

Депутатську більшість Чернівецької облради переформатують на базі фракцій «Слуга народу», «Батьківщина», «За майбутнє» і «Народний контроль»

11.10.2021, 10:01

Очевидно, що першим кроком на шляху до створення нової більшості в Чернівецькій обласній раді стане очищення «авгієвих стайнь» «Слуг народу» від продуктів їхньої політичної життєдіяльності. І зробити це значно легше, ніж хочеться у це вірити нинішнім володарям керівних крісел і фінансових потоків. Для того, щоб позбавити мандата будь-яку шолудиву депутатську вівцю достатньо рішення кишенькових партійних органів у центрі і на місцях.

Після показового вигнання Разумкова з посади голови Верховної Ради України (з публічним вибиванням крісла з-під його керівних сідниць) та запровадження імперативного мандату це тільки питання часу. І мова не про якесь віддалене гіпотетичне майбутнє. Відлік йде на дні. 

Немає опису світлини.

А після блискавичної розміни Віталія Другановського на Олену Лис в обласній парторганізації «Слуг народу» у когось ще є сумніви, яке рішення щодо відкликання депутатів ухвалить конференція цієї обласної партійної організації? Особливо після успішно складеної пані Лис, а разом із нею і всією так званою «групою Іллі Павлюка», до якої журналісти приписують парламентарку від Чернівців,  контрольної перевірки на лояльність до керівної і спрямовуючої лінії Президента. Про те, чи забариться аналогічне рішення центрального партійного органу про вигнання депутатів, які зрадили Президента, можете запитати у Разумкова.

Немає опису світлини.

Безглузді надії вкласти до вух Президента якусь власну, альтернативну, версію того, що відбувається на місцевому рівні, після цинічного вигнання Разумкова у переддень його дня народження,  розтанули як ранкова роса на Сонці. До слова, як і манії деяких амбітних місцевих «слуг», підживлювані брехливими політичними пройдисвітами з ОПЗЖ, зайняти крісло керівника області, що нібито ось-ось звільнить для них Президент.   

На зображенні може бути: текст

Конфігурацію, якої внаслідок політичних київських пертрубацій набуде Чернівецька обласна рада, засвітила та сама результативна публічна порка Разумкова. Необхідну кількість депутатських мандатів аби забезпечити собі контроль над сесійною залою, що на Грушевського у Києві, що на Грушевського у Чернівцях, забезпечують голоси фракцій «Слуга народу», «Батьківщина», «За майбутнє» та інших товаришів, які до них примкнули. Це той кістяк, на який, з певними регіональними особливостями, нарощуватиме м’язи і нова депутатська більшість.

У Чернівецькій області, наприклад, регіональним союзником нового провладного ядра буде «Народний контроль». Лічіть самі: дванадцятеро «Слуг народу», дев’ятеро депутатів «Батьківщини», по шестеро з фракцій «За майбутнє» і «Народний контроль» в Чернівецькій облраді у сумі дають 33 результативних голоси. Хоч для публічного покарання відступників у президії ради, хоч для ухвалення будь-яких рішень. (Нинішній склад обласної ради це усього лише 64 депутатів, а не 104, як було у дореволюційні папієвські часи).  

Інститут імперативного мандату для депутатів місцевих рад, який запустить процес переформатування більшості у місцевих радах, запрацює наприкінці цього місяця. Вже можна приймати ставки на те, що Новий, 2022-й, рік депутати Чернівецької обласної ради зустрінуть не тільки з новою більшістю, але й з новими обличчями у президії.  

 З процесу відкликання депутатів за спрощеною процедурою законодавець передбачливо вилучив  місцеві територіальні виборчі комісії, роль яких звелася до технічних статистів. Жодного затвердження від ТВК процес застосування імперативного мандату не потребує.  Тож більшість померла, нехай живе більшість!

  Ілля МАРКУС, BukNews

1