Агітація Геннадія Федоряка висить на маршрутках «Чернівці - Новоселиця», Кличко висить у дитячому садочку, а секретар-кандидат Михайлішин – на приймальному покої «швидкої»

Агітація Геннадія Федоряка висить на маршрутках «Чернівці - Новоселиця», Кличко висить у дитячому садочку, а секретар-кандидат Михайлішин – на приймальному покої «швидкої»

28.09.2012, 15:43

На кількох маршрутних автобусах «Чернівці - Новоселиця», що відправляються з міста Чернівці з Автостанції № 2, зафіксована агітаційна продукція кандидата від Партії регіонів в 203 виборчому окрузі Геннадія Федоряка. Згідно виборчого закону така агітація заборонена.

На кількох маршрутках «Чернівці - Новоселиця», що відправляються з Автостанції № 2 (м. Чернівці, вул. Фастівська, 33б), зафіксована агітаційна продукція кандидата від Партії регіонів в 203 виборчому окрузі Геннадія Федоряка (на фото, додається до повідомлення). Згідно інформації в середині автобуса цей маршрут обслуговує ПП НОВ-ТРАНС-АВТО (http://www.ua-region.com.ua/36192021).

Ч. 8 ст. 74 Закону України про вибори народних депутатів забороняє: «Розміщення носіїв політичної реклами на зовнішній поверхні та всередині транспортних засобів громадського користування, у тому числі таксі, розміщення політичної реклами у приміщеннях та на будівлях станцій метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, а також розповсюдження матеріалів передвиборної агітації, у тому числі політичної реклами, через телерадіотрансляційні або інші інформаційні мережі сповіщання пасажирів та інформаційні табло у приміщеннях станцій та вагонах метрополітену, автобусних та залізничних вокзалів, портів та аеропортів, у транспортних засобах громадського користування забороняється».

ОПОРА звернулася за коментарем до Віктора Польового, довіреної особи кандидата у народні депутати України в одномандатному виборчому окрузі № 203 Геннадія Федоряка, який повідомив наступне: «Такі прояви агітації без сумніву є незаконними. Але дані дії вчинені не нашими людьми. На нарадах я особисто піднімав питання агітації в громадському транспорті й акцентував увагу на їх забороні, і ми їх ретельно обговорювали. Цілком можливо, що це провокація, тому ми готові співпрацювати з метою вирішення цього питання й на основі ваших фактів подавати заяву в прокуратуру».

Незважаючи на заборону розміщувати агітаційні матеріали та політичну рекламу на будинках і в приміщеннях установ і організацій державної та комунальної форми власності, у Чернівцях також зафіксовані випадки порушення такої заборони. Так, на вхідних дверях та у вестибюлі «Лікарні швидкої допомоги» висять плакати кандидата Віталія Михайлішина, а у зовнішньому дворі дитячого садочка №19 було помічено плакат з Володимиром Кличком та партії “УДАР”.
Агітаційні плакати кандидата від Партії регіонів у 201 виборчому окрузі, секретаря Чернівецької міської ради Віталія Михайлішина висять на вхідних дверях та у вестибулі Обласної комунальної установи «Лікарня швидкої допомоги» (м. Чернівці, вул. Фастівська, 2). Агітаційний плакат партії “УДАР”, на якому Володимир Кличко запрошує взяти участь у партійному заході, який вже відбувся 17 вересня, було помічено у внутрішньому дворі дитячого садочка №19 (м. Чернівці, вул. Руська, 178).

У прес-службі “УДАРу” цю ситуацію прокоментували так: “Нашим прихильникам та агітаторам були доведені до відома положення Закону України «Про вибори народних депутатів України» щодо неприпустимості розміщення агітаційного матеріалу у приміщеннях та на території органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємствах, установах державної та комунальної форм власності. Розцінюємо розміщення агітаційного матеріалу у внутрішньому дворі дитячого садка №19 (м. Чернівці, вул. Руська, 178), на якому зображені атрибутика та реквізити політичної партії «УДАР Віталія Кличка» як провокацію з боку інших суб’єктів виборчого процесу та відповідально заявляємо про непричетність партії «УДАР Віталія Кличка» та її виборчих штабів до порушення ч. 4, ст. 74 ЗУ «Про вибори народних депутатів України»”. Прес-служба Партії регіонів прохання прокоментувати ситуацію, яке було надіслане на електронну пошту, проігнорувала.

У ч. 4, ст. 74 Закону «Про вибори народних депутатів України» сказано: «Забороняється розміщення агітаційних матеріалів та політичної реклами на будинках і в приміщеннях органів державної влади, органів влади Автономної Республіки Крим та органів місцевого самоврядування, підприємств, установ і організацій державної та комунальної форми власності».

За коментарями звертайтесь:

Назар Тимощук,

координатор виборчих програм Громадянської Мережі ОПОРА у Чернівецькій області,

063 628 67 71, n.tymoshchuk@opora.org.ua

Прес-секретар Чернівецького представництва Громадянської Мережі ОПОРА,

Григорій Сорочан

063 628 67 72, g.sorochan@opora.org.ua

1